Evde Nişan Organizasyonu Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler?

Nişan organizasyonunuzu evde yapacaksanız dikkat etmeniz gereken belli başlı şeyler vardır. Bunlardan ilki ev temizliği.

Nişan organizasyonunuzu evde yapacaksanız dikkat etmeniz gereken belli başlı şeyler vardır. Bunlardan ilki ev temizliği. Bu organizasyon için evin temizliği önemli. Organizasyon öncesinde detaylı bir temizlik yapmayı unutmayın. Ardından kişi sayısının önceden belirlenmesi de dikkat etmeniz gerekenlerden birisi. Çünkü bu sayede kaç kişi gelecek, evin hangi odaları açılacak ve nerelere oturulacak bunlar belirlenebilir.

 Oturma yerlerini kararlaştırdıktan sonra nişan konseptinize göre sandalye ve masalarınızı süsleyebilirsiniz. Hatta evinizin belli başlı yerlerini de bu konsepte göre süsleme yapabilirsiniz. Tüm bu süreçte nişan organizasyonu ile çalışmak size büyük kolaylık olacaktır. Nişan günü gelen misafirler için sehpalara ikram olarak lokum, kurabiye veya çikolata koyabilirsiniz. Böyle bir niyetiniz varsa önceden hazır etmeyi unutmayınız.

Nişan organizasyonunuz için kıyafetinizi seçin. Kıyafeti seçerken rahatlığınıza ve aynı zamanda şıklığınıza dikkat etmeyi unutmayın. Kabarık olmayan sade elbiseler evde nişan organizasyonunuz için ideal bir seçim olacaktır. Nişan elbisenizi seçerken damat bey ile de uyumlu olmasına dikkat ediniz. Elbiselerinizin tonları uyumlu olmalı. En azından sizin abiyeniz ile damat beyin takımında kullanacağı kravat ve mendil aynı renk olabilir. Bunlar şıklığınızı ve bütünlüğünüzü tamamlayacak önemli detaylardandır.

O gün gelen tüm misafirlere kahve ikramı yapacaksanız yeterli sayıda fincan, cezve ve hatta kahve makineniz var mı bunu da ayarlamayı unutmayın. Yoksa komşularınızdan, aile üyelerinizden temin edebilirsiniz. Ardından nişan töreni sırasında yüzükleri kimin takacağını da önceden planlamayı unutmayın. O gün bir kargaşa olmaması ve takacak kişinin de hazırlıklı olması adına önceden belirlemek daha uygun olacaktır. Nişan anınızı ölümsüzleştirmek için fotoğraf ve video çekecek kişiyi de önceden belirleyin. Böyle birisi yoksa profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşabilirsiniz.

O güne dair ikramlıkları da önceden belirlemeyi unutmayın. Gelen misafirlerinize yemek ikramı mı yoksa aperatif yiyecekler mi servis edeceksiniz onu belirleyin. Sarma, dolma, börek, poğça, tartölet, makaron ve salatalar gibi yiyecekler servis edebilirsin. Bunları ister açık büfe olarak istersen de tabaklara koyarak servisini sağlayabilirsiniz. Seçim tamamen size ve gelecek misafirlerinizin sayısına bağlı.