Nişan Organizasyon

Nişan organizasyonunuzu evde yapabilirsiniz. İlk olarak evde nişan organizasyonu için bir konsept belirleyebilirsiniz.

Nişan organizasyonunuzu evde yapabilirsiniz. İlk olarak evde nişan organizasyonu için bir konsept belirleyebilirsiniz. Bu sayede hazırlıklarınız çok daha kolay hala gelecektir. Çünkü seçmiş olduğun konsept sana süslemelerde, elbise seçiminde, hediyeliklerinde çok büyük kolaylık sağlayacaktır. A’dan Z’ye tüm hazırlıklarında bu konsept doğrultusunda ilerlemek sorunsuz ve kusursuz bir nişan organizasyonu yapmanı sağlayacak.

Evde nişan organizasyonu yaparken elbisene, saçına ve makyajına bu doğrultuda seçebilirsin. Yani evde nişan için saç modelin daha sade, salaş, at kuyruğu veya minik bir topuz şeklinde olabilir. Abartılı topuzlardan kesinlikle uzak durmalısın. Saçında bir aksesuar kullanmak istersen bu en çok senin tarzına, elbisene ve nişan konseptine uyum sağlamalı. İster şık, ister soft tonlarda istersen çiçekli bir aksesuar seçebilirsin. Minik detaylar bir bütünü oluşturur, hiç birini atlamamakta fayda var.

Evde nişan organizasyonu yaparken gelen misafirlerine ikramlıklar vermelisin. Bu tamamen senin inisiyatifine kalmış. Kurabiye, makaron, cupcake, popkek, sarma, börek, poğça, minik pizzalar veya salatalardan tercih edebilirsin. Tabi bunların en başında nişan organizasyonlarının olmazsa olmazı nişan pastası geliyor. Bu ikramlıkları veya pastayı evde de yapabileceğin gibi firmalardan hazır olarak siparişte verebilirsin. Veya anlaştığın nişan organizasyonu firman senin için hepsini halledecektir. Hiç şüphen olmasın!

Peki ikramlıkları nasıl servis edeceksin. İki seçenek var. Birincisi nişan masanın bir kenarına açık büfe servis yapabilirsin. Veya mutfakta kişi sayısına göre bir tabak hazırlayıp direk servis yapabilirsiniz. Kişi sayısını önceden belirlersen o gün için yeterli sayıda çatal, kaşık, bıçak, bardak ve servis tabağını da önceden edinebilirsin.

Nişan organizasyonundan geriye güzel bir hatıra kalsın istiyorsan bu nişan hediyeliğin olacaktır. Hediyeliklerini seçerken nişan konseptinden faydalanabilirsin. Bu yüzden de ilk olarak bir nişan konsepti belirlemen gerekiyor. Nişan organizasyonlarınız için konsept seçerken organizasyon firmanız size fikirler ve fotoğraflar sunacaktır. Buradan size en hoş geleni tercih edebilirsiniz. Ardından tüm detayları bu konsepte göre uyarlamak size kalıyor. Nişan elbiseniz, saç, makyajınız, ayakkabınız ve daha bir çok detay konseptinize göre ilerleyecek. Çünkü elbisen ile nişan masanın süslemeleri aynı tonlarda olabilir. Tüm bu detayları gözden geçirip planlamanı yaptığında nişan törenine hazırsın!