Nişan Organizasyonu Süreci

Nişan hazırlıklarına bir yandan başladınız. O güne ait detaylı bir plan yapmak sürecin nasıl ilerleyeceği için güzel bir yol haritası olacaktır.

Nişan hazırlıklarına bir yandan başladınız. O güne ait detaylı bir plan yapmak sürecin nasıl ilerleyeceği için güzel bir yol haritası olacaktır. Evde nişan organizasyonu yapacaksanız nişan fotoğraflarını kimin çekeceğinden, yüzük tepsisini kimin tutacağına kadar detayları önceden planlayıp ilgili kişiler ile görüşürseniz o günü sorunsuz atlatabilirsiniz. Örneğin o güne ait fotoğraf çekimi önemlidir. Çünkü anları yaşadıktan sonra geriye bu anları ölümsüzleştirecek tek şey her detayın çekilmiş fotoğrafları olacaktır. Bu fotoğraflar için bir kişiyi görevlendirebilir veya profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşabilirsin. Unutmayın nişan sürecinde hem siz hem müstakbel nişanlınız gerilebilir zaman zaman stres içinde olabilirsiniz. Ama unutmayın bu süreçte göz açıp kapayıncaya kadar bitmiş geçmiş olacak. Geriye güzel anılar bırakmayı unutmayın.

Nişan organizasyonu yaparken bu süreçte belirlemen gereken bir diğer şey de eve ayakkabı ile girilip girilmeyeceği. Nişan organizasyonun için gelen davetlilerin şıklığını bozmamak adına ayakkabı ile girmelerine izin verebilirsin. Bunun yanında kalabalık bir nişan organizasyonu planlıyorsan da onca misafire yeterli sayıda terliğinin olup olmayacağını bir düşün! Bu yüzden istersen kapı girişine bir bez ya da ıslak havlu bırakabilirsin. Gelen davetlilerin burada ayakkabılarını temizleyerek içeri girebilirler. Bir diğer alternatif ise evdeki halıları kaldırmak olabilir. Bu sayede nişan sonrasında çok güzel temizlik yapılabilir. Son olarakta davetlilerini çağırırken dilerseler yanlarında yedek ayakkabı getirebileceklerini tavsiye edebilirsin.

Peki o güne ait detayların çoğunu halletmiş olabilirsin. Nişan günü de bir şekilde geçecek. Peki o güne ait gelen davetlilerine güzel bir hatıra bırakmak istemez misin? Tıpkı nikah şekerleri gibi nişan organizasyonlarında da küçük hediyelikler hazırlanabilir. Bunu dilerseniz sizin için organizasyon firması da yapabilir. Bu hediyelikler sukulentler, mumlar, kaktüsler, türk kahvesi, dualar ve çiçek içeren kalemler olabilir. Bunlar sadece örneklerin bir kısmı! Çünkü tamamen hayal gücüne, isteğine ve seçtiğin konsepte göre hediyelikleri belirleyebilirsin.

Evde yapacağını bir nişan organizasyonu için önceden tüm detayları belirlemeli ve masrafları çıkarmalısın. Bunların içerisinde başta nişan elbisen, saçın, makyajın, hediyeliklerin, o gün misafirlerine vereceğin ikramlıklar, nişan masan, nişan arka fonun ve süslemelerin yer almalı. Tüm bunlarla tek tek uğraşmak yerine bir nişan organizasyon firması ile anlaşırsan senin için çok daha uyguna gelecektir.