Nişan Organizasyonu Tavsiyeleri

Nişan organizasyonu için tarihinizi belirlediniz ve hazırlıklar başladı. Bu noktada nişan organizasyonuna özenle hazırlanmak en doğal hakkın.

Nişan organizasyonu için tarihinizi belirlediniz ve hazırlıklar başladı. Bu noktada nişan organizasyonuna özenle hazırlanmak en doğal hakkın. Nişan organizasyonunu evde yapmaya karar verdiysen sana yardımcı olacak önerilerimiz olacak. Bir sürü hazırlanması gereken detay arasında karışmaman ve yorulmaman için bizler Muson Event olarak sana yardımcı olacağız.

Nişan organizasyonunuz evde ve aile arasında olacaksa ilk olarak davetli sayısını belirlemelisiniz. Evinizin büyüklüğünü de göz önüne alarak gelecek kişileri hesaplayabilirsin. Eğer küçük bir ev ve küçük bir organizasyon düşünüyorsan 20-30 kişilik bir organizasyon yeterli olacaktır. Evim büyük ve davetli sayım fazla olur diyorsan 50-60 kişi ile de bir organizasyon planlayabiliriz.

Nişan organizasyonunuzda davetli sayınızı belirlerken kimleri çağıracağına karar veremiyor olabilirsin. Bu konuda da Muson Event Organizasyon ailesi olarak sana yardımcı olacağız. Nişanın olmazsa olmaz kişileri tabi ki anneler, babalar, kardeşler, evliler ise kardeşlerin eşleri ve değerli aile büyükleriniz olacaktır. Oldukça minimum düzeyde bir katılım ile nişan organizasyonu istiyorsan davetli listen böyle olmalı. Eğer listem biraz daha geniş olabilir diyorsan anne babaların kardeşleri, eşleri ve çocukları da davetli olarak çağrılabilir. Tüm bunların yanında tabi ki değerli dost ve arkadaşlarını da davet etmeyi sakın unutma!

Nişan organizasyonunu evde yapacaksan evinin dekorasyonunu bu organizasyona göre ayarlaman gerekmekte. Çünkü bir fon ve nişan masası için geniş bir yer ayarlaman gerekir. Birde davetlilerinin rahatça oturması için sandalye ve mobilyaları da ayarlaman gerekiyor. Davetli sayını belirledikten sonra bunları da hesaba katmayı unutma lütfen.

Evde yaptığımız nişan organizasyonlarında isteme, söz ve nişan organizasyonunu birlikte yapıyoruz. Misafirlerin gelmesi, karşılaması, ikramlar, isteme töreni, kahve ikramı, yüzük takma, pasta kesme, fotoğraf ve takı töreni ile devam eder. Tüm bunlar ortalama 2-3 saat süren bir organizasyon ile tamamlanır.

Nişan konseptinin detayları ile devam edelim. Konseptini belirlemediysen bu aşamada artık belirlemen gerekecek. Çünkü bu sayede diğer detay hazırlıklar da daha kolay hale gelecektir. Bizler Muson Event olarak geniş konsept seçeneklerimizi sizlere sunmaktayız. Hayal gücümüz ve istekleriniz doğrultusunda bir konsept belirlemekteyiz. Belirledikten sonra konseptine uygun pasta, nişan masası, arka fon süslemeleri, nişan tepsisi süslemesi ve hediyeliklerini organize etmekteyiz.