Nişan Organizasyonu Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Şeyler

Nişan organizasyonu düğün hazırlıklarının ilk aşamasıdır. Nişan töreninden sonra evlilik yolu resmiyete dökülür.

Nişan organizasyonu düğün hazırlıklarının ilk aşamasıdır. Nişan töreninden sonra evlilik yolu resmiyete dökülür. Nişan organizasyonları kişilere, ailelere ve gelenek göreneklere göre farklılık gösterir. Bu sizin tarzınıza göre de şekillenebilir. Nişan organizasyonunuzu sade bir şekilde yapabileceğiniz gibi gösterişli şık bir şekilde de yapabilirsiniz. Bu aşamada profesyonel bir firmadan destek almak sizin için daha iyi olacaktır. Bu sayede çok daha şık, kaliteli bir organizasyon yapabilirsiniz.

Nişan organizasyonu planlanırken ilk aşama kız isteme merasimidir. Bu merasim ister nişandan önce isterseniz de nişan günü yapılabilir. Nişan öncesi olursa kız isteme merasimi sırasında aile büyükleri tarafından nişan tarihi de belirlenir. Ardından nişan hazırlıklarına başlanır. Bu hazırlıklar bu aşamadan sonra daha da hız kazanacaktır. Nişan organizasyonunda dikkat edilecek pek çok detay vardır. Yüzük tepsisi, nişan yüzükleri, elbiseler, ayakkabılar, davetli listesi, hediyelikler, ikramlıklar gibi detaylardan oluşur. Size düşen tüm bu detayları ister kendiniz hazırlamanız isterseniz de profesyonel bir nişan organizasyonu firması ile anlaşarak bu detayları onlara bırakmak olacaktır. Bizce bu ikincisi sayesinde nişan hazırlık sürecinin keyfini çıkartmak çok daha doğru olacaktır.

Tüm bunlar hazırlanırken bir yandan sizin için oldukça önemli bir detay ise nişan yüzüklerinin seçimidir. Yüzüklerinizi seçerken bir ömür boyu takacağınızı göz önünde bulundurarak seçiniz. Bu yüzden seçimler son derece dikkatli yapılmalıdır. Sadelikten hoşlanıyorsanız sade ve günlük kullanıma uygun bir model seçebilirsiniz.  Yüzükleri seçerken çiftler ortak bir karar vermeli. Diğer türlü erkekler şık tasarımları tercih etmeyebilirler.

Nişan organizasyonunuzun geri kalanında o günün süslemelerine ve konseptine dair hazırlık süreci başlayacaktır. Nişanınız için bir konsept belirlemek tüm işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü bu konsepte göre hediyeliklerinizi, süslemelerinizi ve elbisenizi hazırlayabilirsiniz.  Özellikle gelin adayları için nişan elbisesi çok önemlidir. Organizasyon yapacağınız yere göre elbisenizi sade ya da şık ve gösterişli bir model olarak seçebilirsiniz. Nişanınızı evde ve aile arasında yapacaksanız sade bir model seçmenizi tavsiye ederiz. Fakat çok sayıda davetliniz varsa ve dış bir mekanda nişan organizasyonu yapacaksanız abartılı ve daha şık bir model seçebilirsiniz.

Nişan elbisenizin uzun ya da kısa olması da sizin isteğinize göre değişebilir. Eğer evde ise kısa bir model seçebilirsiniz. Dış mekanda ise ağır ve uzun bir model seçebilirsiniz. Elbisenize göre de saç ve makyajınızı hatta saç aksesuarınızı seçmeyi unutmayın. Nişanınız her detayıyla bir bütünü oluşturduğunda kusursuz bir gece olacağına hiç şüpheniz olmasın.