Nişan Organizasyonunda Elbisen, Ayakkabın Saçın, Makyajın Nasıl Olmalı?

Nişanınız için tüm detaylara dikkat ve özenle hazırlanmaya başladınız. Fakat bazı seçimler var ki ne yapacağınızı bilemiyorsunuz.

Nişanınız için tüm detaylara dikkat ve özenle hazırlanmaya başladınız. Fakat bazı seçimler var ki ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Burada bizler organizasyon firması olarak sana yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı fikirler vereceğiz.

Nişan gününde sürekli ayakta olacaksın ve hep bir koşturma halin olacak. Birde evde olursa oldukça dar bir yerde hareket etmeye çalışacaksın. Bu yüzden seçeceğin nişan elbisesine uygun olarak kalın topuklu bir ayakkabı tercih edebilirsin. Kalın istemezsen daha kısa bir topuk ayakkabı tercih etmen çok daha faydalı olacaktır. Bu şekilde oldukça rahat hareket edebilir, ev içinde gezebilir ve özgürce dans edebilirsin! Ayakkabı seçimini yaparken müstakbel nişanlının da boyunu geçmemeye dikkat etmen gerekir. Bunu unutma.

Nişan ayakkabını seçtikten sonra gelelim o günkü tamamlayıcı unsurlar. Bu unsurlar saç, makyaj ve takıların! Nişan organizasyonun evde olacaksa evde nişan için uygun olabilecek bir model seçmelisin. Bu modeller abartıdan uzak, doğal görünümlü modeller olacaktır. Abartılı topuzlar hiç hoş bir seçim olmayacaktır. Tam tersi şekilde başka bir mekanda nişan organizasyonu yapacaksan da doğal modellerden yanı sıra biraz daha abartı katabilirsin! Evde yapılacak bir organizasyon için dalgalı açık bir saç, wag maşa, at kuyruğu veya ensede minik sade bir topuz tercih edebilirsin. Saçlarına aksesuar olarak nişan konseptine göre tokalar seçebilirsin.

Evde veya dışarıda olmak üzere makyajını da bu doğrultuda yapman faydalı olacaktır. Dışarıda bir mekanda yapılacak organizasyon için daha ışıltılı ve ağır bir gece makyajı tercih ederken, evde olacak bir organizasyon için daha sade tonlarda bir makyaj tercih edebilirsin. Takılarını da yine nişan elbisene, konseptine ve mekanına göre seçmen gerekli. Burası tamamen senin zevkine kalmış.

Nişan organizasyonun için her şey belirli bir konsept üzerinden ayarlanırsa senin işinde çok daha kolay olacaktır. Nişan konseptini ilk başta seçmelisin. Seçtikten sonra o güne ait süslemelerin, ikramlıkların, hediyeliklerin, nişan masan, pastan her şey bu konsepte göre yapılmalıdır. Bu adımdan sonrada elbisen, ayakkabın, saçın, makyaj ve takılarında yine konsept doğrultusunda tercih edilmeli.