Nişan Organizasyonunda Süslemeler Nasıl Olmalı?

Nişan organizasyonunuzu evde yapmaya karar verdiyseniz daha sade bir süsleme tercih edebilirsiniz. Dış mekanda olacak ise biraz daha gösterişli tercihler yapabilirsiniz.

Nişan organizasyonunuzu evde yapmaya karar verdiyseniz daha sade bir süsleme tercih edebilirsiniz. Dış mekanda olacak ise biraz daha gösterişli tercihler yapabilirsiniz. Evde nişan organizasyonunuzda nişan masanız sade olabilir. Arka fonda da sade bir konsept tercih ederseniz doğru olacaktır. Peki sade nişan konsepti nasıl olmalı? Sadelikten yanaysanız nişan süslemeleriniz ve masanız abartısız aksesuarlarla süslenmeli ve birkaç renk ile organize edilmelidir.

Nişan organizasyonu hazırlıklarına başlamadan önce ilk olarak konseptinizi belirlemelisiniz. Nişan organizasyonu firmanız ile belirlediğiniz konsept doğrultusunda renkleri ve süslemeleri netleştirebilirsiniz. Bu konsept ve renkler doğrultusunda nişan elbisenizi, ayakkabınızı, nişan masa süslemelerini ve hediyeliklerinizi hazırlayabilirsiniz.

Bizler sizin için nişan masanızı da kiralık olarak getirebiliriz. Bu da yine geniş konsept portföyümüzde yer alanlardan olacaktır. Mevsime göre, zevke ve isteğe göre masa örtünü, aksesuarlarını belirlemekteyiz. Teman neyse ona göre tüm hepsi seçilecektir. Örneğin konseptlerin deniz konsepti, ilkbahar veya sonbahar konsepti, kış konsepti olabilir. Deniz konseptlerinde deniz yıldızlarından kabuklardan faydalanabilir, sonbahar konseptinde balkabakları ve kuru yapraklardan seçim yapabilirsin. İlkbahar konseptinde bahar ve kır çiçekleri, kış konseptinde ise yılbaşı çiçeği, kar ve kar küresi gibi temalara yer verebilirsin.

Nişan hazırlık sürecinde alyansınızın da seçimi çok önemlidir. Nişan alyansınız törende sağ elinize takılır  ve düğünde sağ elden sol ele geçirirsiniz. Yüzüğü alırken dikkat edeceğiniz birkaç nokta vardır. Bunların başında günlük kullanıma uygun olmasına çok çok dikkat etmen geliyor. Çünkü bu yüzüğü artık her anınızda takacaksınız. Rahatlığının yanı sıra şık bir tercihte yaparak her iki şeyi kontrol altına alabilirsin.

Nişanda yüzük dışında takılacak takılar aile yapılarına ve gelenek göreneklere göre farklılık gösterebilir. Ama örnek olarak erkek tarafı geline bilezik, kolye, küpe ve saatten oluşan bir set hediye edebilir. Gelen davetlilerin takı takıp takmayacakları da aileler arasında verilecek bir karardır. Öncesinde bunu ayarlamanızda fayda vardır.

Kız tarafı damada ise damat saati takmaktadırlar. Burada saat seçimi de çok önemli. Saat uzun ömürlü, kaliteli ve özel olmalıdır. Damadın tarzı ve zevkine göre bir saat alınmalıdır. Hatta damat ile beraber alınması çok daha yerinde bir karar olacaktır.